{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
566 visninger | Oprettet:

træning {{forumTopicSubject}}

Hej med jer.
Jeg var til hvalpetræning i går med min hund Joy. Ja, vi har været lidt længe under vejs eftersom joy er 8 mdr, men startede op i Nykøbing da joy var lille, men der var bestemt ikke godt at gå. De råbte ad hundene så det ku høres langt væk og rev i snoren så en af mine hunde fløj rundt i luften, så der kom vi 4 gange og så var det slut.
Nu er vi startet i DCH, oppe i Thy og var der for 1ste gang i går og det var bare helt kanon godt. Troede slet ikke det var min egen hund jeg gik med :o)
Hun og jeg har ikke været så godt til kontakt, vi har øvet men syntes det virker som om alt andet er spændende for Joy. I går tog hun røven på mig og viste det da havde gavnet lidt vi havde øvet, så får man en "WOW" oplevelse.
Glæder mig rigtig meget til vi skal der op igen.

Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af gardinstang 250 kr.
  • Montere en kattelem i en dør 1.000 kr.
  • El løbehjul - skift af bremseklodser - kugoo g2 600 kr.
  • Flytterengøring 2.500 kr.
  • Samling af 2 garderober fra jysk 2.000 kr.

Opret en opgave



  • Der er endnu ikke skrevet kommentarer

Kommentér på:
træning

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce