{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
671 visninger | Oprettet:

Kritik {{forumTopicSubject}}

Jeg har fået ny kat og fodre med RC men der er flerer undersøgelser der viser at man ligesågodt kan fodre med Discount foder fra lidl og aldi.
RC fungere godt fra min hun og vil ikke fodre med discount men ved i om det samme gælder med deres hundefoder som kattefoder? at det kun kan måle sig med discount.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Installation kogeplade 600 kr.
  • Min cykel er punkteret. Jeg har brug for hjælp til at fikse det i dag? 300 kr.
  • Hjælp til at montere fjernsyn på på væggen. 890 kr.
  • Opsætning af reol og billeder 750 kr.
  • Fikse geberit væghængt toilet, der løber 1.000 kr.
  • montering af gardiner 400 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Kritik
  • #1   15. okt 2009 jeg ved det ikke helt ,men har hørt andre sige det næsten er det samme, men ved a hunde der får discount som regl skider en del mere, og det må jo være fordi der er en del flere affaldsstoffer i end i det bedre/dyrre?

  • #2   16. okt 2009 jamen alt er jo godkendt i danmark. men det der er med rc er at mængden af de forskellige ting så det ikke komme så meget ud af den anden ende men der er ikke noget der er skadeligt at fodre med man kan læse om det på landbrohøjskolens hjemmeside tror jeg det var jeg gjorde.
    man skal så bare huske at den mængde der står hunden skal have er skrevet til en aktiv hund så er ens hund ikke så aktiv kan den alligevel godt have meget aff fordi den jo så ikke får brugt det der kommer ind


  • #3   16. okt 2009 okaj tak

  • #4   16. okt 2009 Altså, mine kan ikke holde vægten hvis jeg ikke fodre med noget "ordentligt" eller retter det billige fra supermarkede har været noget møg her i huset... Fonzie (som er tynd i forvejen) tabte sig yderliger, men så skiftede vi til RC Energy 4800 og er sener har vi så skiftet til Nutra Nugget preformanc (mener jeg det heder elles er det profesionel) det er stort set det samme!

    Så jeg tror på det er beder!


Kommentér på:
Kritik

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce