{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
515 visninger | Oprettet:

Morgenkvalme? {{forumTopicSubject}}

Vi har lånt en han til parring, til 3 af vores 4 tøser. De har gået sammen i knap 1½ måned nu, og vi har endnu ikke set nogen parring.

Men så her til aften, efter vi havde tilbudt 2 af tøserne mad, hvilket de begge afviste, og lagt dem ind i terrariet igen, sagde Lykke pludselig, at her lugtede af dødt dyr.

Vi kiggede ind gennem glasset, og der lå den ene med en halv rotte ud af munden, og en anden rotte lå på bundlaget. Begge rotter var halvt fordøjet, men det er 1-2 uger siden hun spiste sidst.

Mit spørgsmål er så, om slanger kan have morgenkvalme? Hende der ørlede, var den af hunnerne, der ikke havde fået tilbudt mad idag, fordi hun er i hamskifte. Men kan det være fordi hun er gravid?

Det er første gang vi forsøger at lave unger, og vi har aldrig før oplevet at nogen af tøserne har kastet op. De 3 der skal parres, har vi vel at mærke haft i 4 og 5 år.

På forhånd tak smiley

Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af gardinstang 250 kr.
  • Montere en kattelem i en dør 1.000 kr.
  • El løbehjul - skift af bremseklodser - kugoo g2 600 kr.
  • Flytterengøring 2.500 kr.
  • Samling af 2 garderober fra jysk 2.000 kr.

Opret en opgave



  • Der er endnu ikke skrevet kommentarer

Kommentér på:
Morgenkvalme?

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce