414 visninger
|
Oprettet:
Jubiiiiiiiiiiiiiii!!! {{forumTopicSubject}}
Har lige fået svar fra røngten som blev taget af Catos albuer og hofter og de lød 0 i albuer og A hofter så er bare total glad nu. Så er det bare med at komme i gang med og få ham avlskåret her til November og håbe han går igennem og derefter få trænet ham op så han blir klar til de forskellige prøver så han kan blive avlskåret når han er klar.. Ville lige dele min dejlige nyhed hehe.
Ha en ligeså god dag som mig allesammen (0;
jul 2007
Følger: 24 Følgere: 23 Hunde: 1 Emner: 18 Svar: 185
jan 2006
Følger: 115 Følgere: 115 Hunde: 3 Emner: 249 Svar: 1.737
jul 2006
Følger: 5 Følgere: 5 Hunde: 1 Svar: 18
held og i fremtid
jul 2007
Følger: 24 Følgere: 23 Hunde: 1 Emner: 18 Svar: 185
Camilla k, jeg var bare nervøs for at det blev enten b eller c eller måske værre, for der var en der fortalte mig at nogle af dem hun kender har haft over 6 hunde inden de endelig fik en med a-hofter og 0-albuer.
Hun siger at det er simpelthen et spil i lotteriet og jeg vinder aaaldrig i noget, så forventede ikke noget positivt, men blev til gengæld noget overrasket (0;
Jubiiiiiiiiiiiiiii!!!
Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside