Tilmeldt:
28. okt 2005 Følger: 59 Følgere: 279 Hunde: 2 Emner: 164 Svar: 5.624
Ny her i gruppen {{forumTopicSubject}}
Hej. Jeg er så ny her i gruppen og håber at jeg kan få nogen lærerige informationer og måske komme til at kende lidt flere staff-folk.
Min egen lille staff har jeg ikke fået hjem endnu. Han er fra Sverige og kommer først hjem d. 22 Marts. Jeg skal dog op og besøge ham d. 20/2 og jeg glæder mig rigtig meget.
Jeg har haft en god læremester igennem hele forløbet med min søgen og føler mig nu godt rustet til opgaven, men jeg er altid klar på at lære noget nyt.
Jeg håber at blive en god repræsentant for racen og er altid klar til at lære meget mere. Selvfølgelig glæder jeg mig til at komme i ringen med min bette mand når han bliver gammel nok.
Hilsen Heidi
okt 2005
Følger: 59 Følgere: 279 Hunde: 2 Emner: 164 Svar: 5.624
Jeg glæder mig også rigtig meget til at komme igang med en hund der er mere aktiv og lærevillig end min Harley var.
Det bliver super godt når han kommer hjem og vi skal lære hinanden og kende.
aug 2008
Følger: 3 Følgere: 2 Hunde: 1 Emner: 2 Svar: 12
Han ser rigtig fin ud:-)
Vi er selv ret nye i staff-verden. Fik vores staff i slutningen af august:-)
Vi synes også det er en skøn race, som er utrolig villig til at lære. Rigtig god til vores søn på 2.
Ny her i gruppen
Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside