{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
985 visninger | Oprettet:

Ide til nysgerrige avlere {{forumTopicSubject}}

Jeg fik den geniale ide, da jeg lavede Bellas hvalpekasse, at sætte et fuglehus kamera op i taget af kassen.
Den har vi nu meget stor glæde af. Vi kan følge med i alt hvad der sker i hvalpekassen, uden at genere Bella og hendes hvalpe.
Kameraet er taget ud af en af de fuglekasser man kan købe på tilbud for tiden. Det kan sluttes direkte til fjernsynet og filme i næste helt mørke rum. (det vises godt nok i sort/hvid) men man kan fint følge med i hvad de laver.
Hvalpene er kun 4 dage gamle idag og der må de jo ikke forstyrres ret meget. Så jeg nyder at kigge på dem via fjernsynet.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Strømmen til min udendørs lampe forsvandt da der blev sat en lampe op i entreen. Samt stikkontakter der sidder dårligt i væggene. 1.880 kr.
  • VVS-gas komfur skrift 2.380 kr.
  • Hjælp til at få startet min IRobot med støvsugning og gulvvask op 500 kr.
  • Nedtagning af limet spejl 500 kr.
  • Samle sengeramme, løfte kasser og sofabord i kælderrum og sætte rullegardin op 1.000 kr.
  • Genopretning af skæv betonstolpe 1.600 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Ide til nysgerrige avlere
Kommentér på:
Ide til nysgerrige avlere

Annonce