2.825 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 9 Svar

Klipning ved øjne på Westi Klipning ved øjne på Westi

Har fået at vide at man ikke må trimme og vaske på en Westi inden 8 mdr alderen. Har dog et spørgsmål håret på hovedet blokerer meget for hendes syn går ned over øjnene må jeg klippe lidt der for at Sisse får frit udsyn ? uden at det går ud over hendes muligheder ved bedømning senere.

MVH Peter


Dramatiske optagelser fangede øjeblikket, hvor en hval kolliderede med en lille båd i Barnegat Bay, New Jersey, den 2. august. Sammenstødet fik båden til at vælte og kastede en kvinde i vandet. Det blev senere bekræftet, at en vågehval døde som følge af kollisionen nær kysten. Der er ikke rapporteret om andre tilskadekomne.
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Hækklipning inkl bortskaffelse af affald 1.200 kr.
  • justering af låger 500 kr.
  • Hækkeklipning. Vedbend. Grundstørrelse er 550kvm og hækken er 90m lang (det er inklusive to sider på den del, der vender mod gaden). Den er mestedels 2m høj. Jeg kan godt leje hækkeklipper og jeg har en stige. Det skal pakkes i hæveposer men jeg kan køre dem væk. 1.400 kr.
  • Vand løber ud af højre side i maskine maskine 1.390 kr.
  • Skifte en lås i en hoveddør til en smartlock 1.500 kr.
  • Sætte et panel på plads - FRB 850 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Klipning ved øjne på Westi
Kommentér på:
Klipning ved øjne på Westi

Annonce