{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
859 visninger | Oprettet:

Ødelagt negl {{forumTopicSubject}}

Cocos pote klikkede underligt da vi var ude og gå, så da vi kom hjem ville jeg lige klippe neglene. Her opdager jeg så at den ene negl på forpoten ser meget underlig ud..

Det er som om midten (den der føling i) har sluppet neglen, neglen rundt om er så gået i stykker, er blevet flosset og snavset (med ting der sidder fast i den).

Jeg klipper det der virker til at være i overskud af, men nu har hun nærmest kun midterdelen tilbage uden negl rundt om.. Hun halter ikke indenfor, men jeg er lidt i tvivl om, om hun måske ikke har lidt ondt, synes det ville være sært andet.
Og jeg er lidt bekymret for når hun skal gå ude - hvad med snavs? Og hvad nu hvis midterdelen knækker over nu hvor der ikke er noget rundt om som beskytter? Det tænker jeg ville gøre super ondt:/

Nå men det egentlige spørgsmål:
Skal jeg pakke poten ind i noget, når vi er ude? Jeg har sådan nogle selvklæbende bandager som er rimelig vandafvisende, kunne bruge.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Fjernelse af 2 elstik + fjerne gammelt telefonstik + blændes af så der kan males over 1.200 kr.
  • Hjælp til toilet 1.150 kr.
  • Mast påsætning Lundeborg 1.000 kr.
  • Fliserens 2.300 kr.
  • Fugning af vinduer 1.800 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Ødelagt negl
Kommentér på:
Ødelagt negl

Annonce