{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.108 visninger | Oprettet:

Blød mave {{forumTopicSubject}}

For 3 ugers tid siden havde min vuf på 8 måneder en tur med tynd mave. Han røg på skånekost og diapaste/andet probiotika og det hjalp.
Jeg synes bare stadig hans afføring er ret blød. Morgenpøllen er fin og fast men nr. 2 og 3 er noget der nemt kan hænge fast i bukserne bagpå. Dr. dyr foreslår at jeg bare skal give det tid og give probiotika og deres dyre gastrto/ID dåsemad som tilskud til tørkosten. Det er begrænset hvilket hvalpefoder han kan få og de anbefaler ikke gastro intestinal puppy tørkost medmindre han decideret har en penkreacitis (staves). Det giver mening og jeg har heller ikke lyst til at skifte en masse (får RC puppy)
Der er ingen grund til prøve da han ikke har problemer med at holde sig og er glad og frisk. Har i erfaring/et godt råd?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • el stik og kabler 2.500 kr.
  • Græsslåning samt trimning af buske for klargøring til salg på en grund der er 1200 m2 2.400 kr.
  • Nedtagning af radiator 1.000 kr.
  • Samle en seng 220 kr.
  • 3 Curtains installation into concrete wall + 4 ceiling lights 1.200 kr.
  • Elektriker 1.200 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Blød mave
Kommentér på:
Blød mave

Annonce