1.243 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 14 Svar

Jeg lånte en hunderem--- Jeg lånte en hunderem---

På vores ture i dag fandt jeg en hunderem i krattet. Den skulle lige prøves på balder, vi kommer hjem og 4 katte tager imod som de plejer og Balder går amok som han plejer.
Og vupti, så var han midt i katteflokken, for den fundne snor var en elastiksnor, som bare blev længere og l-----
Jeg var lige ved at falde over min egen underkæbe. Sådan eeen har jeg godt nok aldrig oplevet før. Den er armycamufl. og med håndtag i den ene ende, og relativ kort. Den midterste del er så dobbelt så tuk som den øvreige del, det må være der elastikken er.
Tror lige den skal tilbage i krattet, på turen i aften, det var da en dum snor, og dumme mig, jeg kunne jo bare ha ladet den ligge.
Men kender nogen sådan en tingest, og hvordan kan man bruge den. du kan jo aldrig ytrække hunde ind til dig ved m¨åødet med anden hund?????????


Play video
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Skift af elpære 250 kr.
  • Fjernelse af hvepsebo 1.250 kr.
  • Cleaning 205 kr.
  • Dækskifte på el-løbehjul 670 kr.
  • Samling af ikea kommode 700 kr.
  • fjerne ukrudt 1.800 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Jeg lånte en hunderem---
Kommentér på:
Jeg lånte en hunderem---

Annonce