{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
915 visninger | Oprettet:

Vægttab, hårtab og foder {{forumTopicSubject}}

Vores samojede-tæve vejer lige nu 17,6 kg. Hun er godt nok lige blevet mor for 4 uger siden, hvor hun inden fødslen vejede 20 kg.

Vi har haft store problemer med at få hende til at tage på generelt, men fandt til sidst et foder, Hike, der dels fik hendes pels tilbage i god stand og havde et højt indhold af fedt. Nu er det imidlertid sådan, at den forhandler, vi køber foderet hos er rigtig gammel og ikke har det helt store udvalg indenfor Hike.

Vi er derfor på jagt efter et andet mærke, der har de samme gode egenskaber som Hike, men som er til at få fat i. For tiden prøver vi Arion, men dyrehandleren har ikke præstationsforderet inden for mærket og vi er ikke interesserede i at blive ruineret, Hun er også begyndt at tabe pelsen, og vi kan ikke finde ud af om det er på grund af at hun har diende hvalpe eller det er på grund af at hun fælder eller det er på grund af foderet.

Derfor er spørgsmålet nu: hvad fodrer andre med og hvad giver de for det? Og taber hun pelsen fordi hun "ammer"? Vi er meget interesserede i at høre fra andre.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • el stik og kabler 2.500 kr.
  • Græsslåning samt trimning af buske for klargøring til salg på en grund der er 1200 m2 2.400 kr.
  • Nedtagning af radiator 1.000 kr.
  • Samle en seng 220 kr.
  • 3 Curtains installation into concrete wall + 4 ceiling lights 1.200 kr.
  • Elektriker 1.200 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Vægttab, hårtab og foder
Kommentér på:
Vægttab, hårtab og foder

Annonce