{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
956 visninger | Oprettet:

hvordan vænner man hunden til et bur? {{forumTopicSubject}}

Jeg købte sådan et kanvasbur til min Tikka igår. Jeg vil bruge det som transportabel hundekurv, og vil gerne kunne lukke hende inde i det, hvis det er nødvendigt- mens jeg er i samme rum som hende.
Hvordan vænner man hende til den? , og med tiden, sådan så den kan lukkes og hun er tryg ved det? Siden igår har jeg nogle gange kastet godbider derind, og haft "taget" åbent. Hun er så blevet afsittet udenfor buret og jeg har sagt værsgo til at hun kunne gå derind og spise godbider. Hun har ligget der ½ min. tid på eget initiativ og hun fik selvfølgelig ros smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Strømmen til min udendørs lampe forsvandt da der blev sat en lampe op i entreen. Samt stikkontakter der sidder dårligt i væggene. 1.880 kr.
  • VVS-gas komfur skrift 2.380 kr.
  • Hjælp til at få startet min IRobot med støvsugning og gulvvask op 500 kr.
  • Nedtagning af limet spejl 500 kr.
  • Samle sengeramme, løfte kasser og sofabord i kælderrum og sætte rullegardin op 1.000 kr.
  • Genopretning af skæv betonstolpe 1.600 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  hvordan vænner man hunden til et bur?
Kommentér på:
hvordan vænner man hunden til et bur?

Annonce