{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
870 visninger | Oprettet:

Tror i på det? (tricks) {{forumTopicSubject}}

Jeg forsøgte at indøve et nyt trick i går. Tricket går ud på, at Tinke skal kunne kende jokeren fra de andre kort i et spil kort.
Jeg startede med at ligge jokeren på gulvet, fik hende til at sætte poten der på, og roste hende helt vildt.
Efter nogle gange lagde jeg 3 kort på gulvet, og hun skulle jo så kunne kende jokeren fra de andre. Det kunne hun, hun satte poten på jokeren.
Jeg har prøvet mange gange siden, lagt jokeren forskellige steder osv., den slår aldrig fejl, det er jokeren hun vælger HVER gang. Kan det virkelig passe at hun kan se hvilken en der er jokeren? Eller er det tilfældigt?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Strømmen til min udendørs lampe forsvandt da der blev sat en lampe op i entreen. Samt stikkontakter der sidder dårligt i væggene. 1.880 kr.
  • VVS-gas komfur skrift 2.380 kr.
  • Hjælp til at få startet min IRobot med støvsugning og gulvvask op 500 kr.
  • Nedtagning af limet spejl 500 kr.
  • Samle sengeramme, løfte kasser og sofabord i kælderrum og sætte rullegardin op 1.000 kr.
  • Genopretning af skæv betonstolpe 1.600 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Tror i på det? (tricks)
Kommentér på:
Tror i på det? (tricks)

Annonce