{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.266 visninger | Oprettet:

Hun æder ALT :( {{forumTopicSubject}}

Ja, og denne gang gik det udover min splinternye lædersofa smiley

Stella, min elskede Dansk/Svensk Gaardhund, æder alt.. Tøj, sko, træ, sofaer, plastic, alverdens dyrel*rt, hø, græs, halm og hvad der ellers er til at komme til. Hun er ustyrlig på gåtur, tager ALT i munden..
Jeg har tidligere snakket med dyrlægen om det, han sagde det var en fase, og at det er noget hun kommer over. Hun har grundet lidt opkast for måneder siden, været tjekket igennem af dyrlægen, som siger at hun ikke fejler noget.

Hvad kan det skyldes?? Er så ked af at min sofa er total ødelagt, og at putte hende i bur når hun er alene hjemme, syne jeg er lidt synd smiley

Gode råd?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Tilslutning af lampe 500 kr.
  • Montering IKEA kommode 400 kr.
  • En badeværelsesdør der skal være 1-2 cm kortere 1.350 kr.
  • Elektriker: Lægning og tilslutning af ca. 5-6 m2 elvarmemåtte. 2.200 kr.
  • Klipning af hæk 2.000 kr.
  • Trække strøm til vaske- og opvaskemaskine. Ledninger skal ikke fræses ind men kan gemmes bag elkabler. Herudover tilslutning af komfur jf. stik. 4.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Hun æder ALT :(
Kommentér på:
Hun æder ALT :(

Annonce