{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
2.134 visninger | Oprettet:

Schæfer folk :) {{forumTopicSubject}}

Hejsa smiley

Da mig og min kæreste forhåbentligt køber hus inden for det næste års tid betyder det at vi vil få plads til hund! Jeg er opvokset med Schæfere og er bare nødt til at have min egen smiley
Men de Schæfere jeg er opvokset med er genbrugs schæfere så jeg aner intet om avl, linjer osv. Jeg går meget op i at jeg støtter noget ordentligt opdræt så derfor vil jeg gerne allerede nu gå igang med at undersøge hvad der er af opdrætttere, linjer osv.
Jeg aner ikke hvor jeg skal starte hvad jeg skal kigge efter og passe på med så håber Schæfer folket vil komme på banen og give råd angående hvad jeg skal kigge efter osv. Jeg ønsker en grå Schæfer da jeg må indrømme jeg ikke bryder mig om udstillings linjernes skrå kryds, jeg tror ikke på det er sundt og vil derfor ikke støtte det.

På forhånd tak smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Issue with shower water heating- not very hot in one bathroom 500 kr.
  • Rengøring af badeværelse 600 kr.
  • Deep Clean Empty Apartment 500 kr.
  • Cleaning moving out apartment 1.130 kr.
  • Tilstoppet køkkenvask 1.000 kr.
  • Algebehandling af træterrasse, let rengøring af havemøbler 1.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Schæfer folk :)
Kommentér på:
Schæfer folk :)

Annonce