1.191 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 18 Svar

For pokker det ærger mig :( sælger vs køber For pokker det ærger mig :( sælger vs køber

Hvorfor kan sælgere ikke bare være ærlige om det de sælger?
sidder ligenu og skriver med en der er overbevist om hendes hund er ren, selvom det er tydeligt den ikke er den race sælger åbenbart har sagt..
Hunden er uden stamtavle da sælger åbenbart fik mulighed for at vælge tavlen fra, og det bekræfter mig i der er noget ravruskende galt da man som køber jo ikke kan vælge tavlen fra
Det er sjældent jeg opretter sådanne tråde, men nogengange kan jeg ikke sidde svindel og humbug overhørig

Skal man absolut lave hvalpe uden tavle og blandinger så vær for pokker oprigtig

Ja køber burde måske have sat sig ind i den race vedkommende har købt mht standard og udseende, men vi ved jo der er nogen sælgere der kan snakke fanden et øre af så det lyder godt

Lige et opstød fra mig


Play video
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Tømre til eftersyn 205 kr.
  • Reperation af ovn 500 kr.
  • Jeg vil gerne have min tørre tumbler sluttet til udluftning så dampen fra tøjet ikke opsamles i maskinen men ud af vinduet. 1.500 kr.
  • Sætte en havelåg op 1.300 kr.
  • Vinduespudsning 500 kr.
  • Fjernelse af vægbeslag 500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  For pokker det ærger mig :( sælger vs køber
Kommentér på:
For pokker det ærger mig :( sælger vs køber

Annonce