{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
2.972 visninger | Oprettet:

Negle klip. Hvad betaler i? {{forumTopicSubject}}

Hejsa.
Jeg fik lige dagens chok. Jeg har bestilt tid til den månedlige negleklip af Calle hos den nye dyrlæge.
Den gamle betalte jeg omkring en 50er hos. Pris hos den nye dyrlæge 230 + moms........WTF.... Men så bliver det billigere hvis det bliver gjort tit. Jo tak til den pris kunne jeg få det gjort 5 gange hos den gamle dyrlæge.
Desvære har jeg allerede bedt min gamle dyrlæge faxe Calles papirer til den nye inden jeg fik prisen at vide. Og desuden er det den som jeg kan cykle til fra mit hjem hvilket er at foretrække frem for en som ligger langt væk.
Nu sidder jeg og overvejer at afmelde tiden og i stedet tage de 10 mins kamp med Calle det kræver om måneden selv.

Men altså hvad betaler i andre egentligt?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Tilslutning af lampe 500 kr.
  • Montering IKEA kommode 400 kr.
  • En badeværelsesdør der skal være 1-2 cm kortere 1.350 kr.
  • Elektriker: Lægning og tilslutning af ca. 5-6 m2 elvarmemåtte. 2.200 kr.
  • Klipning af hæk 2.000 kr.
  • Trække strøm til vaske- og opvaskemaskine. Ledninger skal ikke fræses ind men kan gemmes bag elkabler. Herudover tilslutning af komfur jf. stik. 4.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Negle klip. Hvad betaler i?
Kommentér på:
Negle klip. Hvad betaler i?

Annonce