2.206 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 4 Svar

Marianne A
Marianne A
Tilmeldt:
28. jul 2013
Følger: 1 Emner: 2 Svar: 1

Golden retriever kennel & spørgsmål:) Golden retriever kennel & spørgsmål:)

Kære HG

Håber at nogle af jer kyndige Golden mennesker - vil hjælpe vores familie:0)
Vi er en familie på 5, der gennem længere tid har overvejet at få hund. Jeg er selv opvokset med Golden retrievere, så valget er faldet på den skønne race..

Hunden kommer ikke til at gå på jagt - men skal være en skøn familiehund, men den vil få en del motion med lange gåture, evt løbeture osv
Vores tanke har været en tæve, da jeg ihvertfald bilder mig ind at have lært, at de er lidt nemmere at opdrage!?? Vi vil naturligvis gå til træning med hunden.

Vi har i forvejen en hankat af racen Ragdoll - han er af natur en del kælen og inde en stor del af tiden. Mon det vil gå med kat og Golden?

Men hvor skal vi mon finde vores nye skønne hvalp?? Vi bor på Sjælland - men hvor i DK er jo langt hen af vejen ligegyldigt, hvis bare vi får en skøn hund fra en god kennel. Umiddelbart er jeg tiltrukket af, at hvalpene færdes inde under hjemlige forhold fra start.

Vh
Marianne


Play video
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Hylde mursten 500 kr.
  • Rådgivning støbning gulv 205 kr.
  • Rengøring af hel lejlighed 900 kr.
  • Hand curtain rail on ceiling 400 kr.
  • Afhente mindre fældet nåletrå 1.000 kr.
  • Ophæng af ting 400 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Golden retriever kennel & spørgsmål:)
Kommentér på:
Golden retriever kennel & spørgsmål:)

Annonce