933 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 1 Svar

Får forhåbentlig snart mere Info om Nemos bagparti Får forhåbentlig snart mere Info om Nemos bagparti

Hej alle

Jeg har en skøn skøn hund, han er hele min verden. Men jeg ved han har en løs knæskal, dog ved jeg ikke hvor slemt det er. Der udover vrider han på sine bagpoter når han går. Hans forpoter er også ud ad drejede.

Vi har i længere tid iagttaget nemo og han går helst ikke, men løber gerne eller trækker. Her ser vi også at han ikke vrider på bagpoterne.

Så på onsdag skal vi en tur til Faxe dyrehospital og forhåbentlig have mere at vide om, hvor slemt det står til. Ved ikke om vi skal snakke med en specialist, men jeg har sagt at han har konstateret pl og at jeg vil vide mere om det.
Håber ikke det er så slemt som jeg frygter smiley
Det fylder hele mit hoved disse dage

Der var intet formål, udover at jeg skulle ud med nogle frustationer smiley

/maja


Play video
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Ryd min altan 1.000 kr.
  • Græsslåning 1.060 kr.
  • brusearmatur 970 kr.
  • Repareret en sendebud 700 kr.
  • udskift vindue på 2.sal 5.000 kr.
  • Dimmer not working and check power trip 1.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Får forhåbentlig snart mere Info om Nemos bagparti
  • #1   28. jul 2013 Hmm, måske I også skulle forbi en hunde fysio/kiropraktor der kan give jer nogle øvelser til at lære hunden at gå mere rent?

    Håber I får nogle positive resultater fra Faxe og at han bliver fin igen.


Kommentér på:
Får forhåbentlig snart mere Info om Nemos bagparti

Annonce