{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
577 visninger | Oprettet:

Dyrlæge til bulldogs. {{forumTopicSubject}}

Hej Hundegalleri.

Jeg har en old english bulldog, på 1 år og 9 mdr. Han vejer 32 kg. Han har været syg for omkring 9 mdr siden, hvor han havde en mave-Tarm infektion, hvor han fik antibiotika samt nyt foder fra arion.
Mine tvivl ligger på at han ikke rigtig er interesseret i mad og han ikke rigtig tager på mere, han spiser når han gider, men en skål kan sagtens stå i 1-2 dage, hvor den bliver fyldt op igen. Jeg leder efter en ny dyrlæge, som har speiciliseret sig inde for bulldogs, på Sjælland / Københavns området?
Håber i kan hjælpe jeg og min lille manse, så han kan komme til at leve i bedste velgående.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Vaskemaskine med vand problemer 490 kr.
  • Ophænging af 80’ tv og væg reol 1.299 kr.
  • 2x Radiator der skal genstartes 1.200 kr.
  • Hjælp til at samle skab 490 kr.
  • Reparation fuge i bruser mellem flise og afløbsrist. 1.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Dyrlæge til bulldogs.
  • #1   10. aug 2013 hej Sabrina
    Når jeg har problemer med chilis manglende appetit, hælder jeg lige en sjat (½dl) majsolie over maden. Det hjælper hver gang. Pelsen og fordøjelsen har desuden godt af et skud "gode sager".
    mvh Søren

    ps! ved intet om dyrlæger smiley


  • #2   10. aug 2013 Min hund mister appetitten ved at maden står fremme , han får tilbudt mad 2 gange dagligt og spiser han det ikke inden 15 min så bliver det fjernet igen .

    Tænker du en dyrlæge med speciale i foder til din hund eller hvordan ?


Kommentér på:
Dyrlæge til bulldogs.

Annonce