{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
810 visninger | Oprettet:

HD og glukosamin forebyggende {{forumTopicSubject}}

Hej HG,

Min tæve på 13 måneder har gået lidt skævt, og har samtidig ikke ville have strukket det højre bagben tilbage (ingen problemer med venstre). Det ville hun heller ikke som 5 måneder gammel, men der var hun vokset meget hurtigt, så dyrlægen sagde at med høj sandsynlighed bare var vokseværk.
Men eftersom hun stadig har det nu efter 8 måneder, besluttede jeg mig at tage røntgen, og hendes hofter er ikke pæne.

Jeg tænker at noget svømmeri er godt, hun skal selvfølgelig holdes slank, og så tænkte jeg at jeg vil give glukosamin/MSM forebyggende.

Hvad har I af erfaringer med HD-hunde og især glukosamin?
Og er der nogen der kan anbefale en specialist i HD-ting? Mener at have hørt om Claus Sloth, er han noget værd?

Jeg kunne godt tænke mig at nogen udover min egen dyrlæge gav deres vurdering af billederne, og eventuelt kunne fortælle mig hvor på en skala man vil placere det, så jeg ligesom kan få styr på det i mit hoved.

Potedask herfra.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Rengøring af 187 kvm hus 1.300 kr.
  • VVS nu og her opgave 2.000 kr.
  • Græsslåning 250 kr.
  • ukrudt i forbed, små brosten op, fiberdug på linien af brosten og nedlægning af sten igen 1.170 kr.
  • hækklipning 205 kr.
  • Opgravning og bortkørsel af buskbom og laurbærbuske i bed i forhave. 10.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  HD og glukosamin forebyggende
Kommentér på:
HD og glukosamin forebyggende

Annonce