751 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 5 Svar

Simba 11 år... Simba 11 år...

Dette billede blev taget for præcis et år siden - den dag fyldte min elskede Simba 10 år - en dag jeg med hans historie aldrig i livet havde troet jeg skulle opleve.. Simba blev rejste over regnbuebroen knap 3 uger senere, d 1 februar 2013.
Vi vidste han skulle afsted, allerede da dette billede blev taget - hans krop og sind kunne ikke længere...

Nu sidder jeg her - et helt år senere, og savner ham stadig.. Idag bliver han 11 år, og han er her ikke så jeg kan fejre ham.. Jeg håber han har det godt hvor end han nu er smiley


Play video
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Inspicering af opgave 205 kr.
  • Udskiftning af stik til “grisetryne” 230V ifm fjernvarmeinstallation. Haster! Vi skal have etableret et 230V el-udtag med jord inden fjernvarme installationen indendørs kan etableres på mandag. Skal udføres autoriseret. Vi har ikke selv materialerne. 1.500 kr.
  • Afmontering af defekt opvaskemaskine og montering af ny brugt 1.000 kr.
  • Lapning af dæk 500 kr.
  • Fugening af bordplade 1.100 kr.
  • Besværlig lås 700 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Simba 11 år...
  • #1   10. jan 2014 Tillykke i himlen smiley

  • #2   10. jan 2014 Fantastisk dejligt billede, tillykke til Simba i hundehimlen smiley

  • #5   11. jan 2014 tak for du delte din historie, og jeg føler med dig smiley tror på vi alle mødes igen som vi har mistet , når vi dø er. ved det en ringe trøst,men vi vil altid savne og sørge ovre dem vi har haft kær. og som brigitta L siger så ka det lette sorgen en smule ved at kaste sin kærlighed på en ny hvalp . har du haft en ny hund i tankerne ? varme tanker for mig der ved hvad du går igennem.

  • #6   11. jan 2014 Tak allesammen smiley

    Mus pigen: Jeg har heldigvis stadig Fellow som er 5 år og jeg havde samtidigt med Simba smiley


  • #7   11. jan 2014 Uha, jeg bliver sgu lidt rørt...

    Super smukt og sigende billed smiley

    Jeg er den lykkelige ejer af de to bedste pekingesere ever <3<3 Theis fylder 11 år d 26/1-14 og Freja fylder 13 år d 28/1-14, jeg er begyndt at tænke en del over, hvor heldig vi har været, at have dem begge så længe, og jeg kan ikke holde tanken ud om at de rent faktisk er så gamle. Åhhh................
    De har aldrig fejlet noget som helst, Freja har været hos dyrlægen en gang (udover, vacciner) det var dagen efter hun havde født syv hvalpe. Dyrlægerne har altid skam rost vores to smuksakker fordi de altid har været i god form og holdt den slanke linje smiley udover de er så meget i harmoni og godt socialiseret.

    Nu skal jeg passe på jeg ikke stjæler din tråd smiley hold op hvor jeg forstår du savner Simba, er sikker på han holder øje med dig og venter på dig smiley


Kommentér på:
Simba 11 år...

Annonce