{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.674 visninger | Oprettet:

Tinna
Tinna
Tilmeldt:
29. apr 2005
Følgere: 123 Hunde: 5 Emner: 736 Svar: 16.747

Olivers vs. Royal Canin {{forumTopicSubject}}

Jeg har tænkt mig at skifte foder ved Lilly. Hun spiser næsten aldrig sin mad mere end hver 3. dag ca. og RC er ret besværligt for mig at få fat på.

Havde tænkt mig at skifte til Olivers, men er ikke sikker på om det er ok. Har prøvet at servere det for hende, men hun afviste
Vil helst ikke have at min hund skal leve af billigmad (dvs det man køber nede ved købmanden og noget der ligner) da jeg har haft dårlige oplevelser med dette.

Hvis ikke Oliver's hvad kan I så anbefale til en kræsen hund, som kun fortjener det bedste. Bidderne på fodret skal også kunne fåes i små, da Lilly ellers nægter at spise.

Fik engang et par prøveposer på noget hundemad som lugtede meget stærkt af fisk. Det var Lilly vild med, men kan ikke huske af hvem og hvor, nogen der ved det?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Rengøring af 187 kvm hus 1.300 kr.
  • VVS nu og her opgave 2.000 kr.
  • Græsslåning 250 kr.
  • ukrudt i forbed, små brosten op, fiberdug på linien af brosten og nedlægning af sten igen 1.170 kr.
  • hækklipning 205 kr.
  • Opgravning og bortkørsel af buskbom og laurbærbuske i bed i forhave. 10.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Olivers vs. Royal Canin
Kommentér på:
Olivers vs. Royal Canin

Annonce