{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
926 visninger | Oprettet:

Slidgigt? {{forumTopicSubject}}

Vi måtte en tur til døgndyrlæge her til aften - mens vi sad og hyggede i sofaen (min mor var på besøg), ville Zico sætte sig ved siden af min mor, men da han satte sig så skreg han, og jeg mener SKREG. Så gik han almindeligt rundt og pludseligt skreg han igen.... jeg prøvede at trykke ham alle steder uden resultat, indtil jeg ramte plet øverst på venstre bagpart.
Ringede straks til dyrlægen, og vi måtte køre til Kolding kl. 21 - dyrlægen prøvede alle mulige ting i lang tid, uden resultat... men fandt også til sidst stedet på venstre bagpart. Hun mener det kan være slidgigt i hoften... altså HD. Han skal røngtenfotograferes enten mandag eller tirsdag.
Han fik 2 smertestillende sprøjter og jeg fik tabeletter med hjem til de næste dage.
Føj jeg har det skidt og han har det endnu ringere... det skærer simpelthen så dybt i hjertet hver gang han skriger... det er ikke til at holde ud.
Jeg måtte simpelthen bare lige ud med det.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Havearbejde 3.000 kr.
  • Vinduepudser 960 kr.
  • Jeg har en græsslåmaskine der aldrig har villet starte , har aldrig brugt den. Kan den repareres hjemme hos mig 900 kr.
  • Hænge hylder op 800 kr.
  • Lukning af huller fra varmerør 1.800 kr.
  • Afmontering af gaskomfur 1.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Slidgigt?
Kommentér på:
Slidgigt?

Annonce