{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
725 visninger | Oprettet:

Oren R
Oren R
Tilmeldt:
6. jun 2022
Følger: 7 Emner: 2 Svar: 1

Pasning {{forumTopicSubject}}

Hej alle,
Jeg søger en, der kunne tænke sig at tilbringe sommer ferien (25/6-17/7) i Laven og passe min hund (og to katte). Hunden er en 7 måneder Labrador F1 tæve (faderen er dog halv schæffer). Jeg bor med min familie en et hus med stor have i Laven, også kendt som “Danmarks eneste bjergby”. Byen ligger i det naturskønne område mellem Silkeborg og Ry, lige på den anden side af Julsø fra Himmelbjerget, som man ellers kan se fra byen. Den lille by, som ligger på en bakkeside er omgivet af skov, sø og marker.
Hvis det er af interesse høre jeg meget gerne fra dig.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Skifte toilet 1.200 kr.
  • Jord græs oprydning 2.500 kr.
  • skifte vandhane i bryggers 500 kr.
  • Sort and organize it equipment and cables 1.000 kr.
  • Udbedring af tilkalder stophane og montering af vaskemaskine 750 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Pasning
  • #2   7. jun 2022 Rolig nu ... Hippie .. ... Giv lige TS en chance ... hun er helt ny herinde . smiley

  • Oren R
    Oren R Tilmeldt:
    jun 2022

    Følger: 7 Emner: 2 Svar: 1
    #4   7. jun 2022 Jeg tænker 150 om dagen - 3,450kr i alt.

  • #5   7. jun 2022 Man kunne jo også sige , at vedkommende kan få en lækker ferie i et hus med have , der ligger i et dejligt område ... mod at passe hunden og kattene.
    Det er da en fordel for nogen , der ellers ikke kommer på ferie , og som måske bor i en lejlighed på " stenbroen " og ikke lige har råd til at leje et " sommerhus " .......... ( sådan kan man også tænke )

    Bare en tanke fra mig ... smiley


Kommentér på:
Pasning

Annonce