975 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 11 Svar

Hundepasning HASTER! Hundepasning HASTER!

Der er opstået et pludseligt problem med pasning af vores hund. Som de fleste af jer ved så sidder jeg (og hele familien), fast i USA pga operation, så jeg kan ikke lige overskue en løsning...... Derfor er vi gået denne tunge vej og søger hjælp herpå fb.
Vi bruger alle vores (og mine forældres mfl´s) penge til min operation (vi har jo også en indsamling her på fb ("støt vores mor") for at få det til at løbe rundt-tak for de søde bidrag....) så vi har ikke bare råd til at sætte ham i pension.

DET vi mangler hjælp til er pasning af vores hund Charlie TIL NU PÅ FREDAG.

Han er en skøn puddel (så han er allergi-venlig) hund på 6 år, kunne aldrig finde på at bide eller noget andet, han er god til børn.

Del gerne denne status, så vi finder en passer så hurtigst som muligt, så er vi en famile her som der bliver meget glade!

Det er min mor som der har skrevet dette.


Play video
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Klipning af hæk 1.000 kr.
  • Udskiftning af rør del på afløb 1.000 kr.
  • Hovedrengøring 1.500 kr.
  • Klipning af hæk 800 kr.
  • Ophæng af fjernsyn og billeder 900 kr.
  • Køkkenamatur er løst 800 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Hundepasning HASTER!
Kommentér på:
Hundepasning HASTER!

Annonce