365 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 12 Svar

Marsvine voliere Marsvine voliere

Jeg ved det er HG og ikke gnavergalleriet! men da jeg ikke har en bruger derinde - håber jeg det er ok, at jeg spørg her! Jeg har jo set, at en del af jer, har marsvin også smiley !!

Jeg har hele min barndom og ungdom haft marsvin! Og nøj hvor jeg savner det! Jeg har altid har marsvin i bure indendørs og har egentlig ikke et ønske om det igen. Jeg kunne godt tænke mig en voliere udendørs til dem! En voliere med en masser hun marsvin i med massere plads til at boltre sig.

Men da en udendørs voliere er nyt for mig - er jeg helt på bar bund ift. opbygning! De små skal jo ikke have træk!

Umidelbart tænker jeg, at der skal være et "hus/skur" hvor der vil være mulighed for at man kan gå ind til dem og sidde med dem - lidt alla en boks i en stald .. - Så tænker jeg, at der skal været et trådnet udenfor hvor der er mulighed for at åbne op til, således de også kan komme udenfor at gå når vejr og vind tillader det.

Men hvor meget varme skal sådan nogle små dyr have vinter dage?


Play video
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Reperation af vaskemaskine 1.500 kr.
  • Sæt TV op med stativ og 3 rammer på væggen 500 kr.
  • Lægge sten i indkørsel 4 kvm 800 kr.
  • Diverse ophængninger 4.500 kr.
  • hæk klipning 1.950 kr.
  • Stoppet håndvask i badeværelset 1.400 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Marsvine voliere
Kommentér på:
Marsvine voliere

Annonce