{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
850 visninger | Oprettet:

Enu engang engelsk hjælp :S {{forumTopicSubject}}

hejsa og god aften folkens!

Jeg skriver lige med en ven som ikke bor i DK osv, men altså vi skriver på engelsk sammen. Men kan ikke finde ud af at skrive denne sætning. Håber i vil hjælpe?:

Hvordan har din dag været idag?
Min dag har været meget underlig. Jeg skændes med en veninde fordi hun blandede sig i mine private sager, og da jeg kom hjem modtog jeg trusler på SMS på min mobil telefon fra et nummer jeg ikke kender. Men tilsidst gav de op og sms'ede at de godt kunne se at det var dumt gjordt, og om vi kunne blive venner. Jeg sagde at det var dumt og åndsvagt det de havdet gjordt, men at vi godt kunne blive gode venner igen. Tænk at mennesker er så svage at de ikke kan klare sig selv, og blander andre idn i det?



....
Jeg håber I vil hjælpe en lille fortabt pige smiley BEMÆRK: SOM TAK FOR I MIN STEMME I ALLE JERES UDF + OG EN GOD KARAKTER.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Blomberg vaskemaskine pumper ikke vand ud 1.000 kr.
  • Udskift / reparer vandlås under køkkenvask 1.000 kr.
  • Kan ikke få pumpet vand i huset 500 kr.
  • Jeg skal have afmonteret et hjul på en trailer, da den er punkteret. 500 kr.
  • Græsslåning af ca. plæne 600 kr.
  • Fjerne savsmuld tapet på gasbeton bæg 3x3x2.20 meter værelse 1.800 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Enu engang engelsk hjælp :S
Kommentér på:
Enu engang engelsk hjælp :S

Annonce