{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
833 visninger | Oprettet:

Simpelthen en ny hund :-) {{forumTopicSubject}}

Nej jeg har ikke fået en ny hund, men Bobo han har bare udviklet sig enormt, efter at vi har holdt 1 års træningspause.

Før pausen kunne han en del ting, men kun når det passede ham, dvs. han brugte meget tid på at haven snuden i jorden og kom ikke altid når jeg kaldte og så stessede han enormt.

Nu har jeg været til hundetræning ca. 5 gange i en ny klub, og han er bare SÅ fantastisk at arbejde med, hen er på på på og han elsker det.

Det er nu ikke fordi vi lære så meget nyt, men ihh hvor jeg nyder at have en hun som elsker at træne.

Han har vist nok imponeret alle på træningspladsen.

Da vi løb agility til træning, klappede de andre efter et genneløb smiley

Tænk engang, at min lille fuldstændige håbløse hund, som var så håbløs, stessset og rundforvirret, at vi simpelthen droppede trænengen, nu er blevet en stjerne!

d. 5/4 skal vi til vores første konkurrence i både Agility og o-rally, jeg havde faktisk opgivet ,at vi nogensinde ville komme ud og konkurrere, men nu lykkedes det alligevel smiley

Hilsen Marianne


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Shelf units need fixing to wall 650 kr.
  • Varme i radiator - stiften virker ikke 800 kr.
  • IKEA PAX garderobeskab 2.500 kr.
  • Samle to pax skabe uden låger 650 kr.
  • Hjælp af fagmand til tilslutning af nyt komfur (rette kabel haves) 500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Simpelthen en ny hund :-)
Kommentér på:
Simpelthen en ny hund :-)

Annonce