{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Removal of mattress and Bed frame - already dismantled. 700 kr.
  • Ophæng af: gardinskinner, 2 x tv, væghængt vasketøjs-kasse 1.500 kr.
  • Opsætning af loftslamper 600 kr.
  • Samling af møbler 1.200 kr.
  • Udendørs lampe re-montering 800 kr.
  • Murer arbejde 3.800 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Til rally folket.
  • #2   26. jul 2011 Har aldrig brugt at lægge noget over

  • #3   26. jul 2011 vi har idag haft om det til hundetræning,og hun sagde at vi skulle filme skålene for hunden må ikke få sucsse med at få fat i godbiden i skålen.Hun havde stillet 8 skåle op,nogen med godbider i og andre uden og så skulle vi gå forbi et stykke derfra og så tættere tættere på dem og kun belønne når hunden ikke kiggede på skålene men os.

  • #4   27. jul 2011 Når jeg træner det hjemme er der ikke film på, få så bliver det letter til konkurencer hvor der er film på. Men så gælder det også om at være god i sin timeing..


  • #5   27. jul 2011 Hvis der er film over bør der været prikket huller i f.eks. med en gaffel.

    Jeg synes det letteste (hvis man træner jævnligt) er at tage 2 plasticbøtter med et låg, som sidder godt fast - gerne et, som skal drejes på og så bore nogle huller i låget.
    Så kan man bruge dem hver gang og skal ikke til at stå med film og gaffel, men kan bare fylde guffer på.

    Den model er så ikke helt så god, hvis man vil træne med legetøj, for der skal bolden, eller hvad det nu er jo gerne være synlig og fristende smiley


Kommentér på:
Til rally folket.

Annonce