{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
927 visninger | Oprettet:

Åbner selv vinduet. {{forumTopicSubject}}

Jeg har et kæmpe problem, min hund(amstaff) åbner selv vinduet når hun er alene hjemme og så smutter hun ud. Dette er ret problematisk for jeg bor inde i byen og der ligger en vej ret tæt på. Jeg er meget bange for at hun skal stikke helt af eller blive kørt ned.

Og ja nu har jeg overvejet at sætte kæde på vinduet så det ikke kan åbnes særlig meget, men så er jeg bange for at hun bare splitter vinduet helt. For hun har gnavet lidt i vindueskarmen og det skal jo helst ikke ske, da jeg bor i en lejet lejlighed. Det skal siges at hun er 5 mdr og stadig meget hvalpet, men der er ingenting når jeg er hjemme, tværtimod.

Er der nogle der kan give mig nogle råd HURTIGT. Da det virkelig er et alvorligt problem. Nogle der kender til noget lugte salve som gør at hun ikke kan klare lugten eller er der andre forslag?

MVH Mia.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Fix en lampe 620 kr.
  • Opsætning af stikkontakt til vaskemaskine 500 kr.
  • Shelf units need fixing to wall 650 kr.
  • Varme i radiator - stiften virker ikke 800 kr.
  • IKEA PAX garderobeskab 2.500 kr.
  • Samle to pax skabe uden låger 650 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Åbner selv vinduet.
Kommentér på:
Åbner selv vinduet.

Annonce