{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Samle et skab 700 kr.
  • Klippet buskas ned 1.500 kr.
  • Montere kattelem og lave hul 1.500 kr.
  • Sætte køkkenlåge fast igen 750 kr.
  • Udskiftning af termostater på 3 radiatorer 1.200 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  hårkur
  • #1   24. okt 2009 Jeg plejer at bruge Plush Puppy, så blander jeg Seabreeze oil, Reviva coat og OMG til en flydende væske som jeg putter i en sprayflaske og sprøjter i den nyvaskede våde hund og børster det så grundigt ind i pelsen. Det plejer pelsen godt og får hurtigt bugt med tørhed.

    Dette gøres naturligvis ikke op til udstilling da pelsen bliver let fedtet af det.


  • #2   24. okt 2009 Ellers kan du sagtens bruge alm hårkur til mennesker og putte i spiderne og lade sidde i...

  • #3   24. okt 2009 Kender ikke en direkte hårkur, men ville foreslå at bruge en god balsam og så evt lade en smule sidde tilbage i hvis du føner din hund smiley

  • #4   24. okt 2009 jeg bruger normalt afterbath fra chris christensen. men den bruger jeg fordi ellers klasker pelsen sammen -- der er jo ikke underuld på japaneseren som hjælper med at løfte pelsen. men blot silkebløde lange hår.



  • #5   25. okt 2009 Jeg har en fra KW.
    Også ganske god.


  • #6   26. okt 2009 Mht til hundeprodukter... Så er mine hunde dybt afhængige af hvad jeg kan holde ud....

    Og beklager, men KW's produkter er ikke at finde i mit hjem... Jeg får hovedpine af de kraftige parafumedufte. Jeg tillader mig så at tro at det må være endnu værre for vores vuffer..... En tro's sag? smiley

    Men tør pels - ja, det kender jeg.... Jeg fik flg råd af PitStop....
    Super Cream Coat Conditioner - Bio-Groom. Vuffi får en kur ca 3-4 dage før udstilling, vaskes som normalt og ja det hjælper. Det er den korte version. Produktet fungerer fint i ft både Chris Kristensen og Pet Silk.

    Snak med Pit-Stop - de kan bedre forklare produktets funktion.
    Det er altså bedre end min races gamle råd med Vupi-Oil....





Kommentér på:
hårkur

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce