{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.036 visninger | Oprettet:

UDEN TAVLE {{forumTopicSubject}}

Ja jeg spørger nok lidt dumt, men sad lige og kiggede på listen over medlemmer og faldt over at der er medlemmer som udelukkende har hunde med tavle, de falder da vist ikke helt ind i kategorien...?

Jeg er selv blevet medlem af denne gruppe fordi jeg ikke følte at vi med en rottweiler passerede ret godt ind i den anden store rottweiler gruppe der er herinde, har haft lavet et par indlæg derinde men respons var ikke positiv...


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Installation kogeplade 600 kr.
  • Min cykel er punkteret. Jeg har brug for hjælp til at fikse det i dag? 300 kr.
  • Hjælp til at montere fjernsyn på på væggen. 890 kr.
  • Opsætning af reol og billeder 750 kr.
  • Fikse geberit væghængt toilet, der løber 1.000 kr.
  • montering af gardiner 400 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  UDEN TAVLE
  • #1   6. okt 2009 Hej Lennart & Camilla.

    Vom Hause Izmir´s (Lone) havde en rottweiler uden stamtavle for næsten 2 år siden. Derfor er hun stadig medlem af denne gruppe.

    Jeg vil ikke smide et medlem ud fordi personen har fået en rottweiler med stamtavle ;o)

    Jeg håber at I er enige med mig!?

    P.s. Jeg skal selv have en hvalp med stamtavle om forhåbenligt nogle måneder ;o)


    Venlig vov fra Kent


  • #2   17. okt 2009 Hej Lennart & Camilla,

    jeg er lidt sen på den med at svare her fordi jeg har holdt en lille pause fra HG. Men vil gerne skrive et par ord alligevel smiley
    Jeg er "medstifter" af denne gruppe og kan fortælle at grunden til gruppens oprettelse var netop fordi vi med rottweilere uden tavle ike følte os velkomne i de øvrige rotte-grupper. Vi var tit udsat for kommentarer om at vores hunde ikke var ægte rottweiler når vi ikke havde en stamtavle som bevis og at vi burde oprette dem under "blandinger". Jeg fik sågar en udtalelse fra en som håbede at min hund blev syg!
    Denne gruppe skulle være et sted hvor vi som ikke har "tavle hunde" kan snakke på lige fod med de andre rottweiler grupper uden den føromtalte hetz.
    Skulle man henne ad vejen skaffe sig en (eller flere) rotter med tavle er man stadig velkommen i gruppen.


  • #3   17. okt 2009 Lone:
    Jo det var vist en som hedder Robert...han håbede at Shanti ville få skavanker sagde han ligefrem. Jeg meldte ham til en HA'er dengang, men tror ikke at der skete noget smiley


Kommentér på:
UDEN TAVLE

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce