1.564 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 3 Svar

Cecilie  C
Cecilie C
Tilmeldt:
8. feb 2020
Følger: 1 Emner: 4 Svar: 16

Nyfødte hvalpe Nyfødte hvalpe

Så kom der 3 små han hvalpe, hvor er de skønne. Og lily er så dygtig til at tage sig af dem. smiley jeg har dig lidt spørgsmål, som jeg håber nogle kan svare på.

Min mand sover inde hos dem, er det fint? Det ser ud til at lily synes det er dejligt.

Kalkchok - jeg er noget så bange for at lily skal gå i kalkchok, hun blev fodret med kalkholdigt foder gennem drægtigheden, fået masser af kalkben og hun får stadig kalkholdigt mad. Synes bare hun halser en del, men det er mest når hvalpene dier hos hende, så jeg tænker også efterveer.

Den ene hvalp piver mere end de andre. Den kan godt pive 10-20 sekunder en gang i timen, det er måske meget normalt? Den kommer af med afføring og har ikke ganespalte. Den spiser fint og har taget fint på.

Det blev lidt langt, men man er jo så bekymret for alt ting. Det er vores første kuld og uanset hvor godt styr man føler man har på det, så er det jo altid anderledes når de små først kommer smiley


Play video
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Ophæng af ikea skabe/reol 500 kr.
  • Vand / Vaskemaskine 990 kr.
  • Maling af diverse 3.000 kr.
  • Rosenbed 2.000 kr.
  • Afløb rens i køkkenet. 1.000 kr.
  • Montering af brusearmatur og bruserstang 1.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Nyfødte hvalpe
Kommentér på:
Nyfødte hvalpe

Annonce