{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
842 visninger | Oprettet:

Jeg koger over! {{forumTopicSubject}}

Dét var dråben!

Som så mange andre teenagere undgår jeg naturligvis ikke diskusioner med familien, men nu må jeg lige godt sige fra da! Ej jeg er sur!
Vi sad og snakkede om hunde og så begynder min mormor og sige at jeg skal kæle meget mere med min hund og at jeg er hård ved hende.
-Det ABSOLUT VÆRSTE man kan sige til mig, er at jeg er uretfærdig og ikke er god ved min hund!

Jeg er hård og kontant på den måde at jeg har gjort mine grænser tydelige fra start af, ved lige så stille at lære hende at hun f.eks. ikke må tage mad fra bordet, ikke må tage sko osv., men jeg har brugt klikker i så mange situationer som muligt -dvs. ignorering af uønsket adfærd, belønning for ønsket adfærd.

Hvordan har i det med folk der kommenterer jeres måde at opdrage jeres hunde på, hvad enten det er "traditionelt" eller "klikkertræning"?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Reparation af toilet 1.400 kr.
  • Hegn som skal sættes op. 2.500 kr.
  • Flytte malerier osv 3.500 kr.
  • Male lille altan 710 kr.
  • Flytning af spejl fra galleri til lejlighed 499 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Jeg koger over!
Kommentér på:
Jeg koger over!

Annonce