{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.035 visninger | Oprettet:

Et sidste farvel, nu var det på tide.. {{forumTopicSubject}}

Vi har været meget igennem, og har mistet begge vores hunde, læs nærmere på deres profil ang historierne..

Men Asya har jeg ikke kunnet sætte som himmelhund før idag, det har været hårdt, savner hende stadig, kan mærke hvordan tårerne presser på når jeg tænker på min dejlige prinsesse og hendes alt for korte liv, det gør så ondt indvendig..

Læs meget gerne Asya's profil hvor hendes historie nu endelig er blevet skrevet ind..

Min smukke prinsesse, jeg elsker dig og jeg vil ALDRIG glemme dig..!


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Nedtagning af TV fra vægophæng 650 kr.
  • Opsætning af dampspærre 800 kr.
  • Solid dæk sæt på 400 kr.
  • Rengøring 500 kr.
  • Installation af loftslampe 645 kr.
  • Slibning af egetræs trappe 4.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Et sidste farvel, nu var det på tide..
  • #1   3. nov 2011 det gør mig ondt. det skar helt inde i mit hjerte at læse teksten om asya smiley det var alt for tidligt. øv for en dårlig oplevelse i fik jer der.. rip smukke hund smiley

  • #2   4. nov 2011 Nadja : jeg føler så meget med dig/jer, men det var det rigtige valg i tog - det gør det bare ikke mindre smertefuld.

    -jeg savner stadig min "gris" som jeg måtte aflive i december, selvom han var syg (jeg har altid sagt at jeg har hunden for min skyld så jeg skal også indse når hunden ikke mere kan leve som "en hund" og tage det tunge valg, det er vores pligt som ejer. ((se historie på profil))
    JJeg bryder stadig sammen og får de store tudeture over savnet.
    Nogle folk siger det "kun" var en hund men for mig var han mit et og alt, den eneste der altid var der igennem hårde tider og alt andet. Det var mig og ham, resten kunne komme og gå.

    Sorgen over hende bliver ikke mindre, men dit valg kommer du med tiden til at forstå var det rigtige for hende og den vej igennem lærer du at elske de tider i havde og kigge tilbage med et smil.


Kommentér på:
Et sidste farvel, nu var det på tide..

Annonce