1.106 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 3 Svar

Lua
Lua
Tilmeldt:
28. dec 2014
Følger: 1 Følgere: 1 Emner: 66 Svar: 246

Labrador motion Labrador motion

Jeg kunne godt tænke mig at få en hund nummer to engang når det er muligt smiley

Jeg tænker meget på at få en labrador, men jeg er lidt nervøs for dens aktiveringsbehov. Hvordan er det? Jer med labrador, hvor meget motion skal de have og mentalstimulering?

Jeg har en skøn Jack Russell Terrier. Hun får ca. to timers motion hver dag (plus mere i weekenden) og selvfølgelig mentalaktivering. Det trives hun på. Ville det også være godt nok for en labrador? Jeg ville selvfølgelig også gå til træning med den smiley


Play video
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Elektriker 1.000 kr.
  • Græsslåning 1.126 kr.
  • Radiatorer på losseplads 1.500 kr.
  • Vandrør og afløb 730 kr.
  • Hjælp til nedrivning af skorsten 205 kr.
  • Flytning af strømstik 1.890 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Labrador motion
  • #7   8. aug 2015 Tak for jeres svar smiley

    @Line P: super, det er fedt, at jeg ikke er den eneste, der overvejer den sammensætning smiley Ved du hvilken race din nabo fik først af dem?


  • #10   8. aug 2015 Åh, det lyder godt Line smiley

    Jeg er også helt solgt for labradorer (og JRT selvfølgelig) smiley


  • #11   8. aug 2015 Det lyder som et dejligt liv for en lab. Bare husk på at i starten skal labben ikke have meget motion. Og så lov mig at købe fra en seriøs opdrætter, hvor du kan få støtte, vejledning og hjælp hele hundens liv. Vil du have hjælp til at finde en rigtig god opdrætter, så smid en PB til mig smiley

Kommentér på:
Labrador motion

Annonce