{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.272 visninger | Oprettet:

Styr dog din kamphund! {{forumTopicSubject}}

En lille sjov historie - på en måde smiley

Her kommer jeg gående på min lille tur med min fansk. Vores tur går som regel forbi en børnhave der ligger tæt på. Udenfor lågen er der en mor som kæmper med et barn på cyklen bagpå og en dreng der har sin egen lille mini cykel.
Da drengen ser os, bliver han helt ivrig og prøver på at trille hen til os med cyklen. Han bliver desværre for over ivrig, og når at vælte på den fem meter fra hvor jeg står med min hund i kort snor. Det hele sker i løbet af no-time.
Moren bliver helt sur og begynder at løbe hen mod drengen der ligger på jorden og hyler, mens hun meget sur ser på mig og siger: "Styr dog din kamphund!!" Jeg ser forundret på hende og siger i ren refleks det er en fransk bulldog? "Ja en bulldog er nok til at vælte min dreng af cyklen kan du jo se!"
Drengen var ikke engang tæt på os da han væltede smiley Men hun havde åbenbart en dårlig dag og behov for at komme af med sine frustrationer.
Jeg går bare videre og kan ikke helt lade være med at trække på smilebåndet.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Issue with shower water heating- not very hot in one bathroom 500 kr.
  • Rengøring af badeværelse 600 kr.
  • Deep Clean Empty Apartment 500 kr.
  • Cleaning moving out apartment 1.130 kr.
  • Tilstoppet køkkenvask 1.000 kr.
  • Algebehandling af træterrasse, let rengøring af havemøbler 1.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Styr dog din kamphund!
Kommentér på:
Styr dog din kamphund!

Annonce