{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
570 visninger | Oprettet:

Lige en opdatering fra My only sunshine og Lucky! :) {{forumTopicSubject}}

Jeg vil lige lave en lille opdatering til de søde mennesker som har fulgt med i mit liv og hjulpet mig igennem de sidste måneder, som efterhånden er en del måneder. smiley

Lige for at opsumere, havde jeg en del problemer, specielt økonomisk og psykisk. Jeg flyttede fra min kæreste i november, og derved fik jeg også styr på økonomien, da det var lejligheden der var skyld i at vi sad så stramt.
Nå men jeg gik jo fra ham, og han gik helt ned over det. I lang tid ville jeg ikke snakke med ham, fordi det ikke hjalp nogen af os. vores forhold har altid været godt, og jeg stoppede aldrig med at elske ham, men jeg havde det simpelthen for svært til at kunne være i det forhold.

Men efter en pause på et par måneder, hvor jeg virkelig har haft tid til mig selv, mine venner og ikke mindst mine familie, fandt jeg ud af at jeg manglede ham, så jeg tog spontant til Århus, og det gik så godt, at vi nu er sammen igen, jeg er lykkeligere end jeg har været i lang tid, og jeg kan mærke hvor meget jeg har rykket mig psykisk i den tid jeg boede med ham i Århus.

Så nu er planen at søge lejlighed i Århus, vi er godt igang men det tager jo tid, og så begynder vi på 10 klasse sammen efter sommerferien, det bliver så fedt, og jeg håber bare at jeg psykisk at klare det, men nu har jeg i det mindste en at støtte mig til! smiley vi har snakket om det i et par år, men jeg har aldrig følt mig klar til det, men nu tager jeg altså springet!

og så en lille ekstra glæde..
Min kæreste ville gerne have en staff som nr 2, men af flere grunde, har han nu sagt, at jeg må få en chihuahua tæve, som jeg har drømt om længe!.
Så indenfor 1-1½ år (eller når økonomi og bolig er til det)
Bliver familien forøget med en lille chihuahua mere, jeg glæder mig helt vildt smiley

Og lige for at gøre ham helt blød (Der skal ikke så meget til) skrev jeg et digt til ham. I må lige se bort fra grammatik/stavefejl og at det måske ikke rimer så godt, jeg er ikke så god til det.

My heart is big enough for two
but my heart belongs to you

In my dreams we have one more
'cause two and two is always four

Two small hearts we are gonna share
with our love and taking care

We will make them shine like you
cause they will make my dreams come true


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Udskiftning af badeværelsesventilator 1.000 kr.
  • Mobil Cykelreparation 500 kr.
  • opsætning af lamper (redigeret) 1.000 kr.
  • There is problem with the sink. Water is liking from the pipe 1.200 kr.
  • Slibe og lakere bordplade i køkken 1.500 kr.
  • Vaskemaskine med vand problemer 490 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Lige en opdatering fra My only sunshine og Lucky! :)
Kommentér på:
Lige en opdatering fra My only sunshine og Lucky! :)

Annonce