{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.313 visninger | Oprettet:

Tisser på gulvet. {{forumTopicSubject}}

Hej allesammen.
I løbet at de seneste måneder er min 7 årig pekingeser begyndt at tisse på gulvet indenfor. Og det er nøjagtigt det samme sted hver gang smiley Vi har prøvet at gå ekstra turer med ham.. Men så snart han har mulighed for det går han hen og tisser på det sted.
Vi har prøvet at tage ham hen til der hvor han har tisset også sige meget bestemt til ham at det er fy, og sådan. smiley

Har endda prøvet at skure noget hvidløg ned så det sted (Enden af et gulvtæppe) fordi at han hader duften af løg.

Men intet virker. Og han plejer aldrig at være sådan noget før, han gjorde det meget kort da vi lige var flyttet ind i lejligheden. Men han stoppede hurtigt igen med det. Og det var ikke samme sted som nu..
Nogle gange skider han også på træ gulvet. Det sker dog ikke særlig tit. Men han plejer aldrig at gøre sådan noget.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Reparation af toilet 1.400 kr.
  • Hegn som skal sættes op. 2.500 kr.
  • Flytte malerier osv 3.500 kr.
  • Male lille altan 710 kr.
  • Flytning af spejl fra galleri til lejlighed 499 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Tisser på gulvet.
Kommentér på:
Tisser på gulvet.

Annonce