Blanding af racer Thor 1989

1.442 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 10 Kommentarer
Bedømmelse

Du kan først stemme, når din egen hund er oprettet og stemt ind. Opret din egen hund

Play video

Blanding af racer Thor

Fødselsår:
1989
Størrelse:
Ca. op til knæene - hvor stort det end er =D
Temperament
Han var virkelig en kærlig hund. Elskede at blive nusset og leget med (selvom han ikke helt forstod ideen med boldkast... han løb godt nok ud til den.... men han lod søster hente den. kær ik =D
Tricks
ja... sit, dæk og løb stærkt =D
Stævner
nope
Stamtavle
....

Han er 80% grønlansk slædehund
og 20% labrador.
Køn
Han er en dejlig herre.
Beskrivelse
Han var såden lidt Leif Lalleglad. elskede at blive nussede og leget med =D

Kommentér på:
Blanding af racer Thor
  •   22. dec 2006 smiley ..
    Det er synd de er døde . Men hvor var de skønne begge to , høj smiley


  •   13. jun 2006 Den er så sød denne her.
    Regnbuebroen.

    På denne side af paradis findes et sted, mere smukt, mere fredfyldt og lykkeligt, end nogen anden plads på jorden. Der findes en bro, der forener himmel og jord. Der er masser af vand og solskin, som sørger for at vores venner har det godt.
    Den kaldes regnbuebroen, takket være dens mange farver.
    Ved regnbuebroen findes et land af grønne enge, bakker, og dale med frodigt grønt græs. Når et elsket dyr dør, kommer det til denne plads.

    Alle de dyr som engang var syge og gamle får deres styrke tilbage - bli´r som raske igen. De som var skadede og lemlæstede bliver gjort hele og stærke igen, præcis som vi husker dem.

    De leger med hinanden hele dagen. Dyrene er glade og tilfredse, på nær en enkelt ting, som mangler; de er ikke sammen med den specielle person, som elskede dem på jorden.

    Den dag kommer, da en af dem stopper op og ser hen mod horisonten. Blikket er klart og opmærksomt, dens øjne stråler omkap med solen - kroppen begynder at skælve. Pludselig begynder den at løbe bort fra gruppen - næsten flyver hen over det grønne græs, så hurtigt dens ben kan bære den.

    Ser du, den har set dig, og når du og din specielle ven endelig mødes, omfavner i hinanden i et glædeligt gensyn.

    De glade kys nærmest regner ned over dit ansigt, dine hænder kærtegner dit elskede dyr, og du ser endnu engang ind i disse, dit dyrs trofaste øjne.

    Alt for længe var den borte fra dit liv, men aldrig et øjeblik fra dit hjerte. Derpå krydser i regnbuebroen sammen, for aldrig mere at skilles.

    >Ukendt Forfatter<


  •   5. apr 2006 Du får lige en Høj
    Sød hund


  •   3. apr 2006 hejsa
    hvor er han skøn... Han får en høj herfra :-))


  •   1. apr 2006 HeIIII!!
    Kæmpe høj til jer begge.

    Søde hunde


  •   15. mar 2006 Halløj igen.
    Begge dine søde hunde har fået Høj herfra, de er rigtig dejlige *S*


  •   12. mar 2006 vi havde lige stemt
    så du må nøjes med en høj herfra til din smukke hund - flot farve


  •   12. mar 2006 velkommen
    velkommen til søde thor, vi sender ham lige et høj


  •   11. mar 2006 Hej
    har budt dig velkommen


  •   11. mar 2006 .....
    Dejlig hund *S*

    Men den ligner heller ikke ikke en Grønlandshund *S*

    Hvorfor sætter du dem ikke hvor de høre til, blandt Blandinger?


Annonce