{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af gardinstang 250 kr.
  • Montere en kattelem i en dør 1.000 kr.
  • El løbehjul - skift af bremseklodser - kugoo g2 600 kr.
  • Flytterengøring 2.500 kr.
  • Samling af 2 garderober fra jysk 2.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Hvor meget motion?
  • #1   12. jun 2007 Jana får en eller to daglige ture af tilsammen min. 1 time. Typisk får hun en 1½ times tur efter aftensmaden. Turene er stort s altid i snor, men vi går meget i skov, parker og i det hele taget afvækslende og nye ture.
    I weekenderne tager vi af og til i hundeskoven eller til stranden hvor hun kan få snoren af smiley
    Der ud over cykler vi ind imellem med hende (dog aldrig her om sommeren) og træner lidt forskelligt lydighed og spor i haven og på turene.


  • #2   12. jun 2007 Caia og Vega står i hundegården, når vi er på arbejde. Om morgenen, før de kommer i hundegården, går de en 5-minutters vågnetur. Når vi kommer hjem, lukker vi dem ud i vores kæmpestore løbegård, hvor de kan løbe (uden snor) og lege. I løbet af aftenen kommer vi ud på mindre tisse-ture og en længere tur, før vi går til køjs. De sover inde om natten - men er ude i dagstimerne, når vi ikke er hjemme.

  • #3   13. jun 2007 jeg giver min sele på også ruller jeg en god læng tur også om sommer men når det er rigtig kølig om aften eller natten!

  • #4   28. jul 2007 Er det nok med at den er inde i huset end til man kommer hjem og går en tur med den? Eller skal man have hundegård?

  • #5   28. jul 2007 Mange holder dem jo i hundegården, mens man ikke selv er hjemme.
    Vi har dog vores indendøre, når vi ikke er hjemme (med mindre det er et yderst kort ærinde). Til gengæld har hun haven til fri afbenyttelse hele dagen, mens vi er hjemme smiley
    Tidligere brugte vi hundegård - men hun blev aldrig rigtig glad for den (den havde en rigtig dårlig placering). Så vi gik over til at have hende indendøre i stedet.


  • #6   28. jul 2007 Okay tak var bare lidt nysgerrig:)

  • #7   28. jul 2007 Men mange huskies holder Meget! af at være udendørs - også i løbet af dagen. Så for det er det ofte bedre jo mere udenfor de er smiley

  • #8   29. jul 2007 okay

Kommentér på:
Hvor meget motion?

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce