The Pug Pack

The Pug Pack

Medlemmer: 221
Forside Forum Medlemmer Annoncer Hunde
660 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 5 Svar

Lade hunden blive passet Lade hunden blive passet

Vil lige høre hvad i ville have gjort?

Jeg skal i sommerhus på næste lørdag, og havde regnet med benson skulle med. Men idag kom min bror og tilbød at han gerne ville passe ham i den uge, så vi kunne komme ind og se en masse ting.
Benson er blevet passet af min bror før, men kun i 1 dag af gangen. Det virkede som om benson er glad nok for ham.
Men nu er jeg blevet i tvivl om hvad jeg skal gøre..
På den ene side vil jeg rigtig gerne have ham med, da han ikke skaber nogen problemer og elsker at komme rundt omkring. men på den anden side ville det da også være rart hvis jeg fx kunne komme ind flere steder, centre osv.
Hvad ville i have gjort? Er det bare mig der er en pylremor?


Play video
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Der kommer ikke vand ud af vandhanen ved vasken. 2.000 kr.
  • Opsætning af hylder 900 kr.
  • hænge gardiner op 450 kr.
  • Rep. af kabelbrud på Alko robot der melder fejl CN010. Brud er fundet men forsøg selv fejler 400 kr.
  • Sette opp beslag til gardin 1.800 kr.
  • Smid et ikea skab ud som er fuldt afmonteret og står på gadeplan 400 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Lade hunden blive passet
  • #1   25. jun 2011 Gør hvad du føler er bedst.. ved ikke hvor gammel Benson er??

    Tulle elsker at hygge med min mor og ene bror, så når vi skal på telttur i 4dage kommer min mor og bror og passer hus,bil og Tulle for hun får ikke noget ud af at ligge i et varmt telt og være begrænset i forhold til at have fri adgang til vores have og hygge...



  • #2   25. jun 2011 Hej Carina:)
    Det er dælme hyggeligt at have dem med, men jeg ville nok få gilbert passet hvis det var mig..
    Især hvis han hygger sig med din bror, jeg ved f.eks. at når Gilbert bliver passet hos min mor, er det også som en lille ferie for ham;)


  • #3   25. jun 2011 Han bliver snart 2. Så en hvalp er han ikke længere. Det er mest fordi hvis jeg lader ham blive passet så skal min bror passe 2 hunde på en gang. Så er nervøs for han fx kommer til at lave "fejl". Benson er jo mors baby smiley

  • #4   25. jun 2011 hehe.. ja det er rigtigt;) men man ved det jo aldrig før man har prøvet det:P Men du skal jo bare gøre op med dig selv hvad du helst vil;)

  • #5   25. jun 2011 Jeg skal 7 dage til skotland... Og min søde veninde jeg udstiller sammen med, tilbød at passe begge tøserne, hvis hun måtte låne asta til et match (udstilling) ... Det måtte jeg lige overveje, jeg har ikke ladet andre have hende med til udstilling uden mig, og det hele er stadig så nyt.. Men min mavefornemmelse sagde god for det. Jeg ved at Asta får en super tur, og at hun nok skal passe godt på asta ... smiley

    Følg din mavefornemmelse...


Kommentér på:
Lade hunden blive passet

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce