605 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 6 Svar

eukanuba hvalpeforder eukanuba hvalpeforder

Hej. Er der en af jer der kan sige mig hvor meget eukanuba vores Golden Retriver skal have når den er 5 mdr? vi har hældt forderet over i en tætlukket spang, og har så ikke tænkt over lige at klippe det måleskema ud.

Den har været lidt småt spisende, så vi har bare fyldt det eukanuba bærger. Men nu er vi begyndt at give den leverpostegmadder samt blande noget vådfodder i tørfodderet for at få ham til at spise og det går faktisk ret godt.
Men nu må vi så hellere holde øje med hvad den får af tørfoder når vi blander det, for så glider der mere tørfoder ned.

Kenzo har været vant til at få leverpostegmadder samt aftensmad, og det giver jo os problemer med at give den tørforder.Så hvis i har et rigtig godt råd må i gerne komme med det :o)


Play video
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Batteriplæneklipper stopper heletiden 500 kr.
  • Ordnet have klippet høj hæk 2.200 kr.
  • Fjernelse af hvepsebo i øjenhøjde. Nemt at komme til. 942 kr.
  • Klippo græsslåmaskine med blokeret startsnor 1.000 kr.
  • Opsætning af opvaskemaskine der ikke allerede er etableret. Plus eventuel nedtagning af radiator. 4.000 kr.
  • Forhave + have 1.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  eukanuba hvalpeforder
Kommentér på:
eukanuba hvalpeforder

Annonce