667 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 9 Svar

Tinna
Tinna
Tilmeldt:
29. apr 2005
Følgere: 124 Hunde: 5 Emner: 736 Svar: 16.758

Når man ikke kender sin egen størrelse Når man ikke kender sin egen størrelse

Sådan tror jeg Lilly er. Hun tager nemlig glædeligt kampen op mod de store hunde, hvis de har gjort noget hun ikke vil have.

Jeg passer min vens Schæfer Fedor i disse dage og han vil meget gerne have alt det Lilly har. Men Lilly finder sig ikke i det og hopper op efter legetøjet og sidder fast indtil Fedor slipper. Også selvom det betyder at hun først skal flyve rundt i hele stuen, fordi Fedor self uden problemer kan hive hende rundt *GG*

Men når hun har knurret nok og kigget stift på ham med hendes dræberøjne giver han op og slipper - og Lilly bliver endnu engang bekræftiget i at hun er en kæmpe Rottweiler ;D

http://images.hundegalleri.dk/uploads_alb_large_wm/943447_l.jpg

Er der nogen af jeres små hunde der er på samme måde?


En kvinde i Guilin smed ved et uheld et guldarmbånd til over 4.000 dollars ud sammen med affaldet. Overvågningsoptagelser afslørede senere, at hendes kæledyr havde gemt smykket i skraldet, før hun kunne nå at opdage det.
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Lagt klikgulv 4kvm 900 kr.
  • Samling af 2 stk. metalreoler 2.000 kr.
  • Klipning af ca. 28 m hæk inkl. bortkørsel 1.950 kr.
  • Stigereol samlet 400 kr.
  • Montering af 2 klædeskab og en sofabord 70x40 1.100 kr.
  • Maling af entre 1.400 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Når man ikke kender sin egen størrelse
Kommentér på:
Når man ikke kender sin egen størrelse

Annonce