967 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 8 Svar

Kemisk kastration? Kemisk kastration?

Jeg har en gammel hanhund på snart 8 år som jeg normalt ikke har problemer med ved löbetider. Men nu er han lige pludselig begyndt at reagere meget når der er andre täver i området der er i löbetid.. Han er konstant helt oppe og köre og han vil meget gerne humpe den äldste af mine täver selvom hun ikke er i löbetid.. Han bliver ophidset og svulmer op så mange gange om dagen så der er små blodkar der springer og der derfor kommer let blodigt väske fra hans penis..

Jeg er derfor begyndt at overveje en kemisk kastration men jeg kan ikke helt bestemme mig for jeg er meget imod at kastrere og jeg har altid sagt at han ikke skulle kastreres men det er jo selvfölgelig også synd for ham når det lige pludselig er blevet så slemt..

Hvad ville i göre hvis det var jeres hund? Jeg vil selvfölgelig rigtig gerne höre fra andre som heller ikke går ind for at kastrere


Dramatiske optagelser fangede øjeblikket, hvor en hval kolliderede med en lille båd i Barnegat Bay, New Jersey, den 2. august. Sammenstødet fik båden til at vælte og kastede en kvinde i vandet. Det blev senere bekræftet, at en vågehval døde som følge af kollisionen nær kysten. Der er ikke rapporteret om andre tilskadekomne.
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Montering af møbler 800 kr.
  • Elektriker 800 kr.
  • Sætte kilerem på texas rider 6100E 250 kr.
  • Hej jeg skal have hæng mit TV og TV bord op 800 kr.
  • Flytterengøring 500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Kemisk kastration?
Kommentér på:
Kemisk kastration?

Annonce