1.281 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 12 Svar

Nu håber jeg ikke han bliver kønsforvirret Nu håber jeg ikke han bliver kønsforvirret

Jeg opdagede sent mandag aften at Victor havde et sår på højre forpote lige omkring en negl, som han blev ved at slikke på. Havde svært ved at se om det var en flækket negl. Fik bestilt tid hos dyrlæge igår. Han har så skåret sig i trædepuden lige ved siden af negl. Øv der var gået betændelse i. Så nu er det penicillin og smertestillende. Så skal han bare have en sok på sagde dr. Dyr. Hmm hvor finder man den lige i størelse Victor. Det er godt jeg arbejder i en daginstitution. Stod på hovedet i kassen med dukketøj idag og fandt en enkelt dukkesok hurra, så må vi leve med at den er lyserød. smiley
Så håber vi bare det går i orden til vi skal afsted på ferie på lørdag.


Dramatiske optagelser fangede øjeblikket, hvor en hval kolliderede med en lille båd i Barnegat Bay, New Jersey, den 2. august. Sammenstødet fik båden til at vælte og kastede en kvinde i vandet. Det blev senere bekræftet, at en vågehval døde som følge af kollisionen nær kysten. Der er ikke rapporteret om andre tilskadekomne.
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Hækklipning inkl bortskaffelse af affald 1.200 kr.
  • justering af låger 500 kr.
  • Hækkeklipning. Vedbend. Grundstørrelse er 550kvm og hækken er 90m lang (det er inklusive to sider på den del, der vender mod gaden). Den er mestedels 2m høj. Jeg kan godt leje hækkeklipper og jeg har en stige. Det skal pakkes i hæveposer men jeg kan køre dem væk. 1.400 kr.
  • Vand løber ud af højre side i maskine maskine 1.390 kr.
  • Skifte en lås i en hoveddør til en smartlock 1.500 kr.
  • Sætte et panel på plads - FRB 850 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Nu håber jeg ikke han bliver kønsforvirret
Kommentér på:
Nu håber jeg ikke han bliver kønsforvirret

Annonce