1.160 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 21 Svar

Labben er syg! Labben er syg!

Eller ja den opførte sig ikke normalt tidligere på dagen, og som den hysteriske hundeejer jeg er blev jeg bekymret.

Jeg har været tømmermandsramt og det sker mere eller mindre aldrig, men Labben har skam været på lang tur, hvor jeg slæbte min sølle krop afsted... for den skal jo ikke lide fordi jeg ikke går i seng til tiden.

Efter turen lå labben helt alene ude i gangen, og det gør han aldrig... han ligger altid hos mig. Der går flere timer, og ja jeg tænker der er noget galt... kalder på ham og han kommer... vupti går ud i gangen og ligger igen.. ja den er helt gal..

Sprut ødelægger tydeligvis hjerneceller, og efter 3 TIMERS TORTUR kommer jeg i tanke om, at labben nok er sulten og i protest ligger i gangen. Han havde fået morgenmad, men mente åbenbart det var tid til aftensmad allerede kl 16.

Maden blev serveret og ja nu ligger han og snorker ved siden af mig.

Det er da utroligt, at man næsten overvejer dyrlæge og har en lille knude i maven fordi labben ikke lige gør som han plejer.

God lørdag og håber I husker mad til jeres hunde smiley


Play video
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Beskæring af buske/træer 1.000 kr.
  • Opgravning af kirsebærlaurbær 3.000 kr.
  • Opvaskemaskine reagerer ikke/ingen lys i display 1.400 kr.
  • Hækklipning 2.800 kr.
  • Klip hængelås op 205 kr.
  • Blocked toilet 2.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Labben er syg!
Kommentér på:
Labben er syg!

Annonce