{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
460 visninger | Oprettet:

Jeg er for sej!!! {{forumTopicSubject}}

I dag stod jeg op klokken 5. Gik lang morgentur med hunden... Læste til eksamen og gik op og fik et 7-tal (den nye karakter-skala... dvs. 8-9) - kom hjem,. gik med hunden, spiste middagsmad og tog på arbejde kl. 13 til 17. Købte ind med hunden og har nu kreeret satayspyd med peanutdressing, okseinderlår med fennikelsalat, rejecocktail med tigerrejer og forårsløgtærte, samt en smule salsa med frisk koriander... HOLD DA K... hvor kan man dog nå meget på en dag!!!

Nu venter jeg bare på at kæresten kommer hjem fra kursus i KBH, så vi kan spise:-) Jeg sidder og deler en øl med mig selv, indtil... for det synes jeg dæleme at jeg har fortjent!!!!

HOld da op hvor har jeg for første gang i jeg ved ikke hvor lang tid en SUPER GOD DAG... Til trods for alt jeg har lavet, har jeg nydt det, og slet ikke stresset (men ja...m it adrenalin pumper nok stadig lidt efter eksamen:_)


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Removal of mattress and Bed frame - already dismantled. 700 kr.
  • Ophæng af: gardinskinner, 2 x tv, væghængt vasketøjs-kasse 1.500 kr.
  • Opsætning af loftslamper 600 kr.
  • Samling af møbler 1.200 kr.
  • Udendørs lampe re-montering 800 kr.
  • Murer arbejde 3.800 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Jeg er for sej!!!
Kommentér på:
Jeg er for sej!!!

Annonce