544 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 9 Svar

Foder Foder

Hej alle klogehoveder på HG smiley
det er en af de lidt typiske foder tråde, men håber i gider tage jer tiden smiley

Jeg har ladet mig fortælle der er et mærke (har glemt navnet desværre) som laver hundefoder specielt designet til Chihuahua, nu foder jeg selv med kingsmoor og råt og er også meget tilfreds med det, men der er bare et eller andet ved foder "specielt til" som tiltaler mig helt vildt!
har aldrig hørt om det før ud over til "små hunderacer" "mellem hunderacer" "store hunceracer" og så hvis noget til terrier, men har aldrig rigtig gået så meget op i det ud over det SKAL være kornfrit
Så er der nogle herinde der har erfaring med "specielt til *indsæt hunderace*" ??
gerne også noget specielt til chihuahua! eller om det bare er en misforståelse og der er blevet tænkt på royal canin, for ved der er et billede af en chihuahua på en af deres hundeposer smiley


Play video
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Inspicering af opgave 205 kr.
  • Udskiftning af stik til “grisetryne” 230V ifm fjernvarmeinstallation. Haster! Vi skal have etableret et 230V el-udtag med jord inden fjernvarme installationen indendørs kan etableres på mandag. Skal udføres autoriseret. Vi har ikke selv materialerne. 1.500 kr.
  • Afmontering af defekt opvaskemaskine og montering af ny brugt 1.000 kr.
  • Lapning af dæk 500 kr.
  • Fugening af bordplade 1.100 kr.
  • Besværlig lås 700 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Foder
Kommentér på:
Foder

Annonce